Kova Burcunun Özellikleri

kovaburcuSabit bir burca mensup olan Kova burcu insanları dost canlısı halleriyle tanınırlar. Kova burcunun gezegeni olan Uranüs orijinaliteyi ve özgürlük düşkünlüğünü temsil eder. Kova burcu insanı değişik ve yaratıcı buluşlar üretmede oldukça başarılıdır. Kıvrak zekâsı sayesinde sıradan şeyleri bile farklı şekillerde yeniden yorumlamak konusunda eline su dökülmez.

Hava elementine mensup bir burç olan Kova burcunun insanları pek çok hava elementi burcu insanı gibi aydınlık ve yaratıcı fikirleri ve orijinalitesiyle bilinir fakat olumsuz bir özelliği konsantrasyonunun son derece bozuk olmasıdır.

Kova burcu insanları hümanist yapıları ve özgür düşünce şekilleriyle arkadaş çevrelerinde sevilen ve aranan bir dost haline gelirler. Oldukça insan canlısı olan bu burç mensupları bazen beklenmedik anda beklenmedik tepkiler verip garip davranışlar içerisine girebilirler. Yaptıkları veya yapmayı planladıkları işi sonuna kadar götürecek idealizm Kova burcu insanlarında vardır. Fakat yeniliklere aşırı düşkün yapıları bazen yaptıkları işte karmaşa yaşamalarına yol açabilir. Dikkatleri oldukça dağınık olduğu için idealizmlerinin içerisine bazen dağınık bir zihin de dâhil olarak onlara güçlük çıkarabilir.

Kova burcu insanları dostlarına ve ailesine karşı son derece vefalıdır. Çok kötü kavgalar da etse yine de sevdikleriyle uzun süre küs kalamaz ve her fırsatta onlara olan sadakatini gösterir. Kova burcu insanının öfkesi beklenmedik anlarda ortaya çıkar ve öfkelendiğinde karşısındaki insanları kıracak kadar sert bir dile sahip olabilir. Arkadaş ortamlarında aranılan bir karakter olan Kova burcu insanı muhabbetlerde en bilgili en entelektüel olmak adına kimi zaman sert ve muhalif çıkışlarla karşısındaki insanları çileden çıkarabilir.  İnsanlarla çekinmeden muhalefete girişmesinin temel sebebi kendini ön plana çıkarmak ve ne kadar orijinal ve entelektüel olduğunu göstermektir. Buradan da Kova burcu insanının kendisini aşırı beğendiğini ve özgüveninin son derece yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu özgüven ve kendini beğenme bazen diğer insanları küçümseme noktasına da varabilir.

Özgürlükçü bir karaktere sahip olan Kova burcu insanları herhangi bir şekilde kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Birisi onu kısıtlamaya kalktığı zaman öfkelenir ve karşısındaki kişiyle acımasız bir tartışma içerisine girer.

Kova burcu insanı yenilikçi ve özgürlükçü olduğu kadar eskiye de bağlıdır. Bu bir tezat gibi görünse de Kova burcu insanı yeniliği geçmişteki deneyimlerine dayandırarak oluşturur. Kova burcunun uğurlu taşları kristal ve yeşim taşıdır. Uğurlu günü ise Cumartesi’dir. Uğurlu sayıları 4 ve 8’dir. Uğurlu çiçekleri menekşe, kartopu, zerren, kuşburnu ve kır çiçekleridir. Uğurlu kokuları menekşe, sümbül ve yasemindir. Varis, yüksek tansiyon, kalp ve kan dolaşımı hastalıklarına karşı dikkatli olmaları gerekir.

İkizler ve Terazi çok iyi anlaştığı iki burçtur. Oğlak, Balık, Koç burçlarıyla da iyi anlaşır. Boğa, Aslan, Akrep burçlarıyla anlaşamayan Kova burcu insanları Yengeç ve Başak burçlarına karşı da ne iyi ne de kötü denebilecek bir tavır sergiler. Doktorluk, astronomi, bilimi edebiyat, yöneticilik, ticaret gibi alanlarda başarılı olma ihtimalleri oldukça yüksektir.

Kova burcunun ünlü isimlerine ise şu isimler örnek verilebilir: Humphrey Bogart, Jack Lemmon, James Dean, John Travolta, Kim Novak, Mendelsshon, Nastasia Kinski, Nick Nolte, Paul Newmann, Ronald Reagan, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart, Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, C. Dior, Clark Gable, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy.

Hayal kurma konusunda sınır tanımayan Kova burcu insanı genellikle su ve gök rengi olan mavi renge ve tonlarına düşkündür.

Kova burcu insanına hediye almayı düşünüyorsanız mutlaka elektronik aletlere ve yeni icatlara bakmanızı öneririz zira yenilik insanı olan Kova insanı son teknolojiyle üretilen şeylere bayılır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*