Kova Burcu Kadınının Özellikleri

Kova Burcunun Uyumu

kadin21 Ocak ile 19 Şubat tarihleri arasında doğan kadınlar, Kova burcu kadınıdır. Yönetici gezegenleri ise Uranüs ve Satürn’dür. Ayaklara yere sağlam basan, sağlam bir karakteri vardır. Mesleki başarıları, hayat anlayışı ve düşünceleri ile her ortamda dikkat çekmeyi başarır. Zaten kendisi de ilgi görmekten hoşlanır. Onu gözlemlediğiniz zaman sıra dışı bir insan olduğunu fark edersiniz. Giyimiyle, düşünceleriyle bunu size hissettirir. Hemen dikkat çeken değişik kıyafetler tercih eder.

Kova burcu kadını hava grubundan olduğu için özgürlüğüne son derece düşkündür. Denetlenmekten ve sorguya çekilmekten hiç hoşlanmaz. Hesap vermeyi sevmez. Bağımsız hareket etmek ister. Bundan dolayı özellikle ergenlik döneminde ebeveynleri ile problemler yaşayabilir. Kova burcu sabit bir burç olduğu için düşüncelerinde biraz inatçıdır. Farklı görüşleri de dinlemek yerine kendi fikirlerini sonuna kadar kabul ettirmek ister.

Kova burcu kadınının toplumsal duyarlılığı çok üst seviyededir. Yardım faaliyetlerinde gönüllü olarak görev alabilir. Toplum için faydalı olabilecek her işin içinde onu görebilirsiniz. Bu yönde eleştiri yapar, yenilikçi fikirler geliştirir. Dolayısıyla Kova burcu kadını toplumun yararı doğrultusunda çalışır ve bundan büyük keyif alır.Toplum içerisinde aktif bir rol oynar. Ön planda olmak ister. Kendini düşündüğü kadar başka insanları da düşünür.

Özetleyecek olursak; Kova burcu kadını sosyal, aktif, ilgi görmekten hoşlanan, farklılıklara ve yeniliklere açık, sıra dışı düşünceler üretebilen, özgürlüğüne düşkün, rahat hareket etmeyi seven bir yapıya sahiptir.