Kova Burcunun İş Hayatı

Kova Burcunun Uyumu

isKadınının;

Kova burcu kadınının toplumsal duyarlılığı çok yüksektir. Toplumun yararına olacak işler yapmayı ve toplumla iç içe olmayı ister. Dolayısıyla bu doğrultuda faaliyet gösteren kuruluşlarda görev alabilir. Bunlar yardım kurumları veya sosyal dayanışmayı destekleyen dernekler olabilir. Bu tür işlerde kendisini daha rahat ifade edebilir.

Kova burcu kadınının zihni çok farklı çalışır. Olaylara daha marjinal bir bakış açısı ile yaklaşabilir. Bu da içinden çıkılmaz problemleri bir çırpıda bitirecek çözümler üretebilmesini sağlar. İş bitirici özelliği üst seviyededir. Yeniliklere son derece açıktır. Zaten kendisi sıradanlıktan hoşlanmayan ve sıra dışı fikirler üreten bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca baskı görmekten, sorguya çekilmekten ve özgürlüğünün kısıtlanmasından hiç hazzetmeyen Kova kadını, daha rahat hissedebilmek için kendi işinin patronu olmak ister.

Açık alanlarda bulunmaktan hoşlanan Kova kadını doğa fotoğrafçılığı gibi mesleklerde de çalışabilir. Bunun yanında insanlarla iç içe olmaktan hoşlandığı için sosyal ortamlarda çok iyi bir performans gösterebilir. Dolayısıyla halkla ilişkiler ve sosyal medya uzmanlığı gibi alanlarda Kova kadınını görebiliriz.

Kova burcu kadını, iş hayatında emir almaktan hoşlanmaz. Kendisini rahat hissedebileceği, düşüncelerini rahat bir şekilde ifade edebileceği bir ortamda çalışmak psikolojik olarak kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Çok iyi bir ekip lideri olabilir. Kendi ekibiyle çok uyumlu bir çalışma hayatı kurabilir. Böylece başarıya da daha kolay ulaşır. Yönetici olduğu iş yerinde katı, emrivaki, ve despot tavırlar sergilemekten kaçınır. Personeline karşı son derece dostane bir yaklaşım içerisindedir.

Sonuç olarak şunları söyleyebiliriz; topluma faydalı olabilecek işlere meyilli olan Kova kadını, özgürlüğüne de düşkün olduğu için daha çok kendi işinde çalışmak ister. Emir almak zoruna gider. Ayrıca doğaya karşı da bir düşkünlüğü vardır. Onun bu özelliklerine uygun tüm işlerde başarı ile çalışabilir.

Erkeğinin;

Kova burcu erkeği uzay bilimleri, fotoğrafçılık, moda, tekstil, elektronik, geriatri, yoga, havacılık ve elektronik  gibi alanlarda başarılı olabilir. İnternet ve yazı ile ilgili işler de Kova burcu için son derece uygundur.

Emir almaktan ve baskı altında olmaktan rahatsız olan Kova burcu erkeği, kendi yaratıcı kişiliğini ortaya koyabileceği bir işte çalışmak ister. Dolayısıyla kendi işinin patronu olmak ister. Onun için fikirlerini ifade edebilmek çok önemlidir. Statükoya bağlı kalmak istemez. Sıra dışı fikirler ve çözümler geliştirir. Bunları da rahatça ifade edebilmek ister. İş hayatında çok katı bir patrona sahipse ve düşüncelerini rahatça ifade edemiyorsa depresyona girer. Bu da iş verimini minimum seviyeye çeker.

Kova burcu erkeği, fiziksel yeterlilik gerektiren işlerden ziyade beynini kullanabileceği işlerde başarılı olur. Kendisini yenileyebileceği, fikirlerini ifade edip uygulayabileceği mesleklerde çok başarılı olur